Autor: Ava Dellaira

Překlad: Nela Knapová

Vydáno: 2015, Yoli

Počet stran: 272

 

Anotace:

Vše začíná úkolem z anglické literatury: Napište dopis mrtvému člověku.

Laurel si vybere Kurta Cobaina, kvůli své sestře, která ho zbožňovala. Zemřel mladý, stejně jako May. Brzy má Laurel notebook plný dopisů mrtvým lidem jako jsou Janis Joplin, Heath Ledger, Amelia Earhart nebo Amy Winehouse, které nikdy neplánuje odevzadat učitelce. Píše o nástupu na střední školu, začátcích nových přátelství, žití se svojí rodinou, první lásce a o tom nejdůležitějším – zkoušení truchlit po May. Ale jak lze truchlit pro někoho, koho jste neopustili?

Až když Laurel začne chápat svoji sestru takovou jaká byla – půvabná, úžasná a trochu divná – může začít objevovat svoji vlastní cestu.

Hlasem který je lyrický a pravdivý stejně jako oblíbené skladby, Ava Dellaira píše o cestě životem jedné dívky skrz výzvy a vtíravé a srdcervoucí krásy.

 

Názor na obálku:

Z obálky jsem byla úplně nadšená, nevěděla jsem co od knihy čekat, ale ta obálka mě k sobě prostě táhla. Snad poprvé jsem chtěla knihu jen kvůli obalu a anotaci jsem jen přelétla pohledem. Naštěstí se to vyplatilo.

Názor na děj:

Autorka knihy

Jak už jsem se zmínila, nevěděla jsem co od knihy čekat, je psána opravdu zajímavou formou dopisů. Což se mi opravdu líbilo. Kniha mě opravdu příjemně překvapila.  Byla jsem dojatá, šťastná, smutná i veselá s hlavní postavou Laurel. Už od začátku knihy mi byla sympatická. To co cítila k May, bylo neuvěřitelné, sama mám sestru a prožít to co Laurel… Byla jsem opravdu dojatá. Nádherný námět na knihu. Nádherná kniha. Nádherný příběh. Poslední dopis mířený její sestře May, mě opravdu složil. Jsem ráda, že jsem měla tu čest číst tuto knihu a prožívat pocity Laurel. Knihu doporučuji.

 

Citáty z knihy:

“… někdy seběhne z hor do údolí vlk, aniž by ses o to prosila. A to sis jen chtěla u paty hor trochu zdřímnout.”

“Jak se začnete bát jedné věci, vyděsí vás toho ještě mnohem víc.”

“Někdy chceme, aby nám na těle bylo líp vidět, že nás něco uvnitř bolí, že nás trápí příběhy, které skrýváme v duši.”

“Spousta věcí není fér. Asi se buďto kvůli tomu můžem věčně zlobit, nebo se musíme snažit nějak vyjít s tím, jak to teď je.”

“Spousta věcí není fér. Asi se buďto kvůli tomu můžem věčně zlobit, nebo se musíme snažit nějak vyjít s tím, jak to teď je.”

Shrnutí:

Kniha, u které snad nemám ani jednu připomínku. Krásná obálka a o ději ani nemluvím.

 

10

Obálka

10.0/10

Děj

10.0/10
Předchozí článekŽivot po tobě
Další článekNový diář 2018
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..