Autor: John Green

Překlad: Veronika Volhejnová

Vydáno: 2013, Knižní klub

Počet stran: 256

 

Anotace:

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní… Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

 

Názor na obálku:

Obálka je opravdu nádherná, možná bych akorát vybrala jiní barvy, ale jinak je opravdu krásná.

 

Názor na děj:Související obrázek

Krásný a dojemný příběh o Milesovi (Válečkovi) a Aljašce. Kniha je rozdělená na dvě části „Před“, a „Potom“.

Část „Před“ byla opravdu úžasná, bavila jsem se a obdivovala pohled na svět Aljašky. Přála jsem Milesovi, aby spolu s Aljaškou byli, a myslím, že by spolu i byli, kdyby se nestalo to, co se stalo.

Část „Potom“ mě bohužel trochu zklamala. Chvílemi jsem se nudila. Konec se mi opravdu líbil a jak řešili, co se vlastně stalo, taky nebylo zlé, ale tahle část už na mě nepůsobila tak, jako ta první.

Kniha je opět o přátelství a nešťastné lásce.

 

Citáty z knihy:

“… a myslel jsem na to, že kdyby lidi byli déšť, já bych byl mrholení a ona hurikán.”

“Vy všichni kouříte, protože si to užíváte. Já kouřím, abych umřela.”

Co kdybys přestal krást problémy jiným a pořídil si své vlastní?

 

Shrnutí:

Krásná kniha plná lásky, přátelství a trochu i záhad s krásným přebalem.

6

Obálka

6.0/10

Děj

6.0/10
Předchozí článekPapírová města
Další článekTenhle kluk je můj!
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..