Autor: John Green

Překlad: Veronika Volhejnová

Vydáno: 2013, Knižní klub

Počet stran: 240

 

Anotace:

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná.

Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou.

Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá.

 

Názor na obálku:

Obálka se mi sice líbí, ale neříkám, že by nemohla být ještě lepší. Osobně já místo těch srdíček bych tam dala něco ve stylu těch hvězd nebo postavy (ale né podle filmu). Ale i tato obálka není zas tak špatná.

 

Názor na děj:

Co dodat. Nádherný děj, nádherný námět na knihu. Originální a nepředvídatelné. Už od začátku knihy litujete Hazel Grace a myslíte si, že každou sekundou může umřít. Přitom je vše úplně jinak.  Děj se mi hodně líbil. Obdivovala jsem statečnost Hazel a její pohled na věc. Nebála se a přes všechny překážky byla šťastná. To samé Gus. SPOILER ! Bylo úžasné číst části i se spisovatelem Peterem Van Houtenem. Postarší alkoholik, který napsal jedno dílo, které Hazel a Guse pohltí natolik, že se s ním musí setkat a tam je čeká obrovské zklamaní…  Naštěstí vše dopadne tak jak má. Z knihy jsem po přečtení měla dobrý pocit. Nádherná knížka, kterou rozhodně doporučuji.

 

Citáty z knihy:

“čas je skutečně děvka. Položí každého.”

,, Dám si zabijáka do pusy, ale nedovolím mu zabíjet.”

“Ale mě by to nevadilo, Hazel Grace. Byla by pro mě čest nechat si od tebe zlomit srdce.”

“Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní..”

 

Názor na filmové zpracování:

Když jsem zhlédla i filmové zpracování, byla jsem příjemně překvapená. Nějaké kousíčky jak bývá zvykem, chyběly (do filmu se nedá vložit vše). Ale i tak byl film nádherný a povedl se. Snad první film, kde jsem si nemusela říct „takhle to teda nebylo“. Opravdu příjemné překvapení.

Hodnocení filmu: 4.5/5 (přece jen nějaké části chyběly)

 

Shrnutí:

Krásná obálka (i když já bych udělala asi trochu jinačí) s nádherným dějem, který vás opravdu pohltí, pobaví a rozbrečí.

8

Obálka

6.0/10

Děj

10.0/10
Předchozí článekNež jsem tě poznala
Další článekŽivot po tobě
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..