Jak být správným knihomolem

Ti z vás, co se právě vrhli do světa knih, ale i ti, co už v něm jsou si určitě někdy položili otázku.. Jsem správný/á knihomol/ka? A tedy Jak být správným knihomolem?

Jak být správným knihomolem?

Jak být správným knihomolemProblematika

V tomto článku bych se ráda věnovala otázce, jak být správným knihomolem. Čtu už od malička a kolikrát mě napadla otázka, jestli jsem správným knihomolem. Když sleduji na instagramu něčí bookstagram nebo sleduji různé booktubery a vidím, jak za měsíc zvládli přečíst okolo 20 knih, trochu se pohrozím a ptám se, jestli jsem tím pádem správná knihomolka, když mám někdy období, že přečtu třeba pouze 3 knihy za měsíc.

NázorJak být správným knihomolem

Dospěla jsem k názoru, že není žádný návod, jak být správným knihomolem.

Každý jsme jiný, každý čteme jinak a hlavně každý máme jiné čtecí nároky. Já jsem třeba spokojená, když za měsíc ty 3 knížky přečtu. Byla bych sice ráda za víc, ale nemám někdy tolik času. Ano říká se, že kdo číst chce, udělá si čas, ale mé priority se teď týkají hlavně školy, takže ten volný čas trávím i jinak než pouze čtením.

Je to jen na vás

Je to pouze na vás kolik chcete za měsíc přečíst knížek, třeba i žádnou proč ne? To, že za měsíc nepřečtete žádnou knížku nebo i minimum knížek než jste zvyklý neznamená, že jste špatný knihomol. Knihomol je člověk co rád čte a má knížky rád, rád se k nim vrací a hlavně ho to baví. Nikde není napsaný, že musíte přečíst tolik a tolik knih, že musíte pořád o knížkách mluvit nebo se jimi zabývat. Je to hlavně o tom, aby jste knížku brali jako zábavu, jako odreagování a ne něco do čeho se musíte nutit, aby jste za měsíc přečetli tolik knih.

Pokud si stanovíte počet, že chcete přečíst tolik knih, proč ne?Jak být správným knihomolem

Pokud si stanovíte, že tenhle měsíc číst nebudete vůbec, proč ne?

Každý někdy potřebuje vypnout, dokonce i od knížek.

Takže abych to ukončila, pokud máte rádi knížky a rádi se k nim vracíte, tak ano jste správným knihomolem a to vám nikdo nevyvrátí.

Nezapomeňte navštívit můj profil na Databázi Knih.

Předchozí článekMůj wishlist
Další článekTentokrát to bude jinak
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..