Ahoj!

Dnes se s vámi chci podělit o shrnutí ledna v novém roce 2018.

Za leden mám celkem 197 návštěv a přečetla jsem 8 knih.

Leden bych zhodnotila jako dobrý start s dobrým počtem přečtených knih, který by jsem si přála dodržet každý měsíc. Knihy, které jsem za tento měsíc přečetla, bych zhodnotila dobře až na dvě výjimky, které mě opravdu zklamaly.

Seznam přečtených knih:

  1. Nemusíš nic říkat – Jana Kawuloková
  2. Tenhle kluk je můj! – Veronika Kabátová
  3. Divá Bára – Božena Němcová
  4. Hackněte svůj život – Monika Nevolová, Lucie Budíková
  5. Som idealista: O láske – Od více autorů
  6. Upíří deníky 3. díl – L.J. Smith
  7. Nikolina cesta – Michaela Fišarová
  8. Broučci – Jan Karafiát

 

Nemusíš nic říkat

Tato kniha je jednou z těch, které mě zklamaly. Zakoupila jsem je s domněním, že mě příběh zaujme. Nemůžu říct, že by byla vyloženě špatná, ale zklamala mě.

Autor: Jana KawulokováVýsledek obrázku pro nemusíš nic říkat

Vydáno:2009, Erika

Počet stran: 128

Knihu jsem použila i do vlastní čtenářské výzvy. 

Anotace:

Svůj kouzelný věk – šestnáct let – si Simona moc šťastně neužívá. Přísní rodiče jí zakazují diskotéku, tajný idol o ni zjevně nestojí a její sokyně v lásce jí nehorázně komplikuje život. Simona je ovšem bojovnice a na svou první diskotéku se nakonec přece jen dostane. Průběh večera se však začne nečekaně brzy vymykat původnímu plánu – a bohužel má i nečekanou dohru. Předchozí starosti najednou Simoně připadají malicherné. Čeká ji totiž těžká životní zkouška a s ní i – možná – konečně pořádná láska.

Nemusíš nic říkat – recenze

 

 

Tenhle kluk je můj!

Zklamání měsíce č. 1!

Autor: Veronika KabátováVýsledek obrázku pro tenhle kluk je můj

Vydáno: 2006, Fragment

Počet stran: 118

Kniha byla použita do vlastní čtenářské výzvy.

Anotace:

Patnáctiletá Katka si užívá poslední dny na základní škole. Učitelé sice trochu prudí, mladší bratr Filip je známý otrava, ale tyhle drobnosti Katka hází za hlavu, zvlášť když se splní její dávný sen: kluk, který se jí líbí, se konečně odhodlá a láska je na světě. Katka odjíždí na prázdniny k babičce na vesnici, kde v tutéž dobu pobývá i její vysněný Tom. V Tomově blízkosti se však brzy objevuje neznámá dívka…. Podaří se Katce získat ho zpět? Budou mít prázdniny happy end nebo zůstane raději sama?

Tenhle kluk je můj – recenze

 

Divá BáraSouvisející obrázek

Autor: Božena Němcová

Vydáno: 2001, Knižní klub

Počet stran: (celá kniha) 214, povídka + – 50

Kniha byla použita do čtenářské výzvy, do úkolu : Kniha poprvé vydaná před rokem 1950 

Krátká anotace:

Příběh je o dceři pastýře Jakuba, která je označována jako divá po smrti její matky. Bára vyrůstala jako nebojácná, odvážná a milá dívka, ostatní děti a rodiče ji neměli rádi. Pomohla své nejlepší a jediné přítelkyni Elšce z fary – postrašila jí ženicha (správce), který ji byl vnucován, ale ona ho nechtěla, proto jí Bára pomohla; později za to byla Bára potrestána, byla zavřena v noci do umrlčí komory. Tam ji našel myslivec, na kterého Bára často myslela. V závěru povídky jsou dvě svatby – Elška a pan doktor z Prahy a Bára a myslivec.

Krátká recenze:

Na knížku jsem neudělala recenzi, proto ji udělám zde. Divou Báru jsem četla kvůli povinné četbě ve škole. Opravdu mě bavila. Obdivovala jsem Bářinu odvahu, nebojácnost a ochotu za pomoc kamarádce. Knížka dopadla nakonec dobře a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. knihu doporučuji i lidem, kteří moc nečtou. Tato kniha opravdu patří mezi “základy” a navíc se u ní pobavíte.

 

Hackněte svůj životVýsledek obrázku pro hackněte svůj život

Autor:  Monika Nevolová, Lucie Budíková

Vydáno: 2016, Grada

Počet stran: 112

Kniha byla použita do čtenářské výzvy, do úkolu: Kniha od více autorů

Anotace:

Naleznete zde tipy a triky (tzv. hacky) z různých oblastí, ať již s pomocí technologií, nebo bez nich. Autorky vám prostě a jednoduše poradí, jak se celkově lépe zorganizovat a nezbláznit se z toho. Zjistíte, jak si udělat systém, zlepšit návyky, nezahlcovat se, jak efektivně stíhat své povinnosti, a mít tak čas na radosti. Zredukujte tedychaos a udělejte si každodenní život snazší a zábavnější. Získáte i tipy, jak se efektivně učit či jak hacknout cestování. Nechte se inspirovat a prožijte svůj život na plno! Stojí to za to.

Krátká recenze:

Krásně napsaná knížka. Určitě nějaké tipy a “vychytávky” použiji. Nelituji, že jsem knihu četla, opravdu některé ty vychytávky se prostě hodí.

 

Som idealista: O láskeVýsledek obrázku pro som idealista o laske kniha

Autor: od více autorů

Vydáno: 2017, I Can Academy Slovakia

Počet stran: 64

Kniha byla použita do čtenářské výzvy, do úkolu: kniha od slovenského autora

Anotace:

Zastavte sa na chvíľu a ponorte sa do tých najkrajších citátov plných lásky, ľudskosti a duševnej nahoty.

Žijeme vo svete, kde zatiaľ väčšine spoločnosti stále vládnu extroverti, a učíme sa prebojovať sa všade ostrými lakťami. Ak však existuje aspoň jedna vlastnosť, ktorá nás v tejto hlučnej dobe dokáže odlíšiť, je to ochota ukázať našu zraniteľnosť.

A zraniteľnosť v kombinácii s láskou dávajú dokopy kokteil emócií, vďaka ktorým môžeme cítiť, milovať, dávať, veriť a skutočne žiť. Práve takýto kokteil sa nachádza v knihe citátov Som Idealista o láske.

Prajeme vám, aby ste sa v nej skutočne našli.

PS: Kamkoľvek vás láska vo vašom živote zavedie, dôverujte jej a nechajte sa viesť.
V knihe nájdete výber najlepších myšlienok a citátov o láske zo stránky Som Idealista na Facebooku.

Krátká recenze:

Nádherné citáty, které potěší v radosti a podpoří, když to potřebujeme. Doporučuji.

 

Upíří deníky – Zášť ( 3. díl)Výsledek obrázku pro zášť

Autor: L.J. Smith

Vydáno: 2010, Fragment

Počet stran: 239

Kniha byla použita do čtenářské výzvy, do úkolu: kniha, podle níž byl natočen seriál 

Anotace:

,,…Děsivá síla plná zášti napadla naše město. Touží všechny zahubit a pít jejich krev. Dokáží se Damon se Stefanem smířit a bojovat bok po boku proti něčemu ještě hrozivějšímu, než jsou oni sami? A dokážu to já?”

Na větší recenzi se můžete těšit 4.2.2018 

Nikolina cesta

Autor: Michaela Fišarová

Nakladatelství: Albatros, 2012

Počet stran:  187

Kniha byla použita do čtenářské výzvy, do úkolu: kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

Anotace:

Nikola to doma nemá jednoduché. Táta je po smrti a s máminým přítelem Zdeňkem zrovna nevycházejí. Ještě že má mladšího brášku Martina, který ji má rád a se kterým si báječně rozumí. A taky paní Stoklasovou, která Martínka občas pohlídá, aby mohla Nikola do školy, kam už takhle moc nechodí. Jednou ale paní Stoklasová dostane infarkt. Martínek je zrovna u ní, zavolá jí záchranku a zachrání jí život. Paní Stoklasová mu za to chce splnit jedno přání – a Martínek si přeje, aby mohla Nikola jet na lyžák…

Nikolina cesta – recenze

 

BroučciVýsledek obrázku pro broučci

Autor: Jan Karafiát

Vydáno: 2004, Albatros

Počet stran: 124

Kniha byla použita do čtenářské výzvy, do úkolu: kniha autora, který žil ve vašem kraji 

Anotace:

BROUČCI patří ke klasickým a stále oblíbeným dílům české dětské literatury a měli by být nedílnou součástí každé knihovny. Připomeňme si, že postavičky broučků a berušek jsou nám blízké pro své pravdivé lidské vlastnosti, nejen ty dobré, ale i ty horší.

Krátká recenze:

V dětství byla tato kniha mojí nejoblíbenější. Jsem ráda, že jsem měla možnost ji číst. Škoda, že má smutný konec. Doporučuji.

 

Doufám, že se mi v únoru podaří přečíst stejně a nebo ještě víc knih!

A co vy a leden? Kolik jste zvládli přečíst knih? Četli jste už někdy nějakou knihu z výše uvedených?

Předchozí článekSny a jak jim rozumět – Úvod do výkladu snů
Další článekUpíří deníky – Probuzení (1.díl)
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..