Muffin a čaj

Vítejte u článku Muffin a čaj aneb kniha od českého autora?, konečně mohu také přispět svojí recenzí na tuto knihu. Dlouho jsem se na tuto knihu těšila, ale bohužel řada na ni vyšla teprve nedávno. Tak jdeme na to!

Autor: Theo AddairMuffin a čaj

Vydáno: 2018, Yoli

Počet stran: 272

Anotace

Dva úplně rozdílní chlapci poznávají tvrdý svět. Hlavní postavy Kit a Daniel jsou svým pravým opakem, jeden je tichý, ale velice moudrý a druhý je komunikativní a přitom roztomilý. Daniel ví o Kitovi už od samého začátku, co přišel do jeho školy, bohužel se na něj neodváží promluvit, kvůli daným okolnostem. Tito dva mladíci se skamarádí a konečně mají jeden druhého, člověka na kterého se mohou spolehnout a mluvit s ním.

Muffin a čajNázor na obálku

Obálka knihy mne zaujala a přinutila ke koupi. Líbí se mi, jak má kniha tématický název. Postavy z knihy si tak díky obálce lépe představíte. 🙂

 

Názor na děj 

Ze začátku knihy jsem měla divné pocity, byla jsem trochu zmatená a knihu musela na pár dní odložit. Zpočátku byla trochu nudná. Nic zvláštního se nedělo. Kousek před polovinou knihy se děj začal pomalu ale jistě rozhoupávat a děj nabíral na oprátkách. Konec knihy mě příjemně překvapil a opravdu se mi líbil. Takže co se děje týče, popsala bych ho jako rostoucí graf. Začíná někde na nule a pomalu ale jistě roste napětí a touha zjistit, co se stane dál. Kniha byla milá, dobře se četla a doporučila bych ji jako oddechovou knížku.

Citáty z knihyGraf

  • Jeho maska se stala jeho vězením.
  • Moje slabost je moje síla.
  • Nemůžeš mít začátek, když nic neskončilo.
  • Slyšíme slova, ale většinu času doopravdy neposloucháme. Někdy si už předem uděláš názor na to, co ti chce ten druhý říct, takže ho ani nechceš vyslechnout. Nebo ho sice necháš mluvit, ale slyšíš jeho slova přes filtr té svojí představy a ona pak lezou z druhé strany ven úplně překroucená a zkomolená. Každý by měl slyšet to, co druhý říká, přesně tak, jak to říká.
  • Tak moc chceš s každým vycházet, až ztrácíš sám sebe.

Hodnocení hodnoceni

Pokud jste knihu četli, jaký na vás udělala dojem ? 🙂

Nezapomeňte si přečíst Recenzi na Smrtku

Předchozí článekSmrtka aneb Kniha od mého nejoblíbenějšího autora
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..