Autor: JoJo Moyes

Vydáno: Lucie Mikolajková

Nakladatelství: Ikar, 2013

Počet stran: 407

 

Anotace:

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

 

Názor na obálku:

Obálka mě opravdu zaujala. Všechny obálky s příběhy od JoJo Moyes jsou nádherné. Nemám co víc dodat prostě úžasné.

Názor na děj:

Děj mě strašně překvapil. Hlavní postavu Louisu Clarkovou jsem si ihned zamilovala. Je to obyčejná dívka, která mě ohromila především jejím optimismem a hlavně, že byla svá a nechtěla se vzdát. Naopak někdy mě opravdu štvalo chování Willa vůči Louise, ale to se každou kapitolou měnilo. Knížka je čtivá a opravdu dojemná. Když jsem si knihu kupovala, čekala jsem klasický románek, ale tato kniha mě vyvedla z míry. Snad jediná knížka, která byla opravdu nepředvídatelná. Autorka opravdu nezklamala. Nejvíce se mi líbila část, kde Louisa vymýšlela plány, jak Willa přinutit vidět svět z jiného pohledu, než jako muže na vozíku.

Citáty z knihy:

„Máš jenom jeden život. Je to vlastně tvoje povinnost, prožít ho co možná naplno.“ – Will Traynor

„Někdy, Clarková, někdy jsi skoro to jediný, kvůli čemu mám ráno chuť se probudit. – Will Traynor

„Mám sto sedmnáct dnů, během nichž musím Willa Traynora přesvědčit, že má proč žít.”- Louise Clark

Názor na filmové zpracování:

Upřímně herci byli sice úžasní, ale knížce se film prostě nevyrovná. I když se herečka opravdu snažila předvést vlny emocí, v knize se mi to líbilo víc.  Jak už bývá zvykem film hodně věcí z knih vynechává a u tohohle filmu to nebylo jinak. Kdyby jsem nečetla knihu a viděla jen film, asi by se mi líbil. Kniha mě dokázala zasáhnout a filmu se to bohužel nepodařilo. Kdyby jsem měla hodnotit i film dostal by asi 2.5/5.

Shrnutí:

Dojemná kniha s překvapivým koncem a nádhernou obálkou.

9.8

Obálka

10.0/10

Děj

9.5/10
Předchozí článekNové knihy!
Další článekHvězdy nám nepřály
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..