Autor:  Michaela Fišarová

Vydáno: Albatros, 2012

Počet stran:  187

 

Anotace:

Nikola to doma nemá jednoduché. Táta je po smrti a s máminým přítelem Zdeňkem zrovna nevycházejí. Ještě že má mladšího brášku Martina, který ji má rád a se kterým si báječně rozumí. A taky paní Stoklasovou, která Martínka občas pohlídá, aby mohla Nikola do školy, kam už takhle moc nechodí. Jednou ale paní Stoklasová dostane infarkt. Martínek je zrovna u ní, zavolá jí záchranku a zachrání jí život. Paní Stoklasová mu za to chce splnit jedno přání – a Martínek si přeje, aby mohla Nikola jet na lyžák…

 

Názor na obálku:

Obálka knihy pro mě není zrovna prioritou, ale co si budeme vykládat, jde o ní z části také, abyste po knize vůbec sáhli. Obálka této knihy mě zaujala, líbí se mi, že v knize je část příběhu, která vás přinutí se podívat na obálku a říct si „ takže tohle je ta kulička“. A v tom okamžiku pochopíte celou obálku.

 

Názor na děj:

Z počátku jsem vlastně ani nevěděla co od knihy očekávat. Knihu jsem přečetla tento rok na začátku ledna a vybrala jsem si jí hlavně proto, že obsahuje moje jméno, a tak se mi kniha hodila do výzvy roku 2018 od databáze knih. Kniha mě však opravdu překvapila! Stala se dokonce jednou z nejlepších knížek (co se děje týče) jaké jsem zatím četla. Knížka je čtivá, dojemná a myslím, že pohltí každého, tedy alespoň mě opravdu pohltila! Hlavně části, kde se vyskytoval tyran Zdeněk. Tato kniha vás opravdu přinutí přemýšlet nad tím, jak to v dnešní době mají některé děti a matky těžké. U knihy upadlo i pár slz, když Zdeněk surově zmlátil Nikolu a skoro přizabil jejího mladšího brášku.

 

Shrnutí:

Knihu rozhodně doporučuji každému. Je čtivá a dá se zvládnout přečíst za den. Děj se autorce opravdu povedl a obálka je taky úžasná, proto ode mě kniha dostává

 

 

 

Nikolina cesta

9.5

Obálka

9.0/10

Děj

10.0/10
Předchozí článekVítejte na mém blogu!
Další článekNové knihy!
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..