Autor: John Green

Překlad: Veronika Volhejnová

Vydáno: 2014, Knižní klub

Počet stran: 288

 

Anotace:

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat, a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?

 

Názor na obálku:

Obálka se mi líbí, je originální, ladí i s názvem. Myslím, že se obálka povedla.

 

Názor na děj:

John Green jakožto můj oblíbený spisovatel nezklamal. Nádherný děj. Líbí se mi, že kniha ukazuje, čeho jsou lidé schopní, když se zamilují, a co jsou schopný obětovat. Někdy mě trochu štvalo chování Margo, ale ten konec byl prostě nádherný. Nedopadlo to tak jako u většiny knih, ale přesto konec dopadl dobře. V knize bylo i krásně vidět, že praví přátelé existují.

 

Citáty z knihy:

„Žiju tady osmnáct let a ani jednou jsem nenarazila na člověka, kterému by záleželo na opravdu důležitých věcech.“

„Jak ošemetná věc je věřit, že nějaký člověk je víc než člověk.“

“… lidem chybí dobrá zrcadla. Pro všechny je strašně těžké ukázat někomu, jak vypadá, a pro každého je hrozně těžké někomu ukázat, co cítí.” 

 

Názor na filmové zpracování: 

Bohužel, film byl pro mě katastrofou. Chybělo několik věcí, Margo byla absolutně nepříjemná, a konec dopadl úplně jinak než kniha. Ten kdo si pustí pouze film a nehodlá si přečíst knihu, tak pro něj to bude asi skvělý film, jako každý jiný. Ale pro ty kteří nejprve četli knihu, no hrůza. Film rozhodně nedoporučuji, protože vynechal to nejlepší v knize. Např.: Když Margo s Quentinem leželi vedle sebe v trávě. Nádherná část v knize a ve filmu vůbec není.

Shrnutí:

Krásná romantická knížka, s dobře promyšlenou obálkou, ale hrozným filmem.

8.8

Obálka

8.5/10

Děj

9.0/10
Předchozí článekNový diář 2018
Další článekHledání Aljašky
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..