Siréna

Vítejte u článku Siréna aneb Má nová oblíbená lovestory, po dlouhé době jsem se vrhla na knížku z mé knihovny.

Neskutečně dlouho jsem se na ni chystala, ale pořád tak nějak nebyl čas. A teď tramtadá knížka přečtena za jeden den! Ano až tak mě kniha chytla! A teď k její recenzi.

Autor: Kiera CassSiréna

Překlad: Jindra Horynová

Vydáno: 2017, CooBoo

Počet stran: 300

Anotace

Krásná devatenáctiletá dívka jménem Kahlen plula se svojí rodinou na lodi. Z ničeho nic všichni na lodi uslyšeli píseň, která je lákala k Oceánu. Všichni začali skákat do vody, jediná Kahlen se díky šplíchnutí vody probrala a začala prosit o život. A díky této chvíli přežila. Pokud se tomu tak dá říct. Stala se sirénou. Musela celých sto let sloužit oceánu. Zabíjet lidi svým zpěvem spolu s dalšími sirénami aneb sestrami. Nikdy se nezranila, nikdy nemohla být nemocná, byla kouzelná bytost, která zabíjí svým hlasem. K životu sirény však patří i velké mlčení. Mlčení kdykoliv, když jsou poblíž lidem, i jejich pouhý hlas by je mohl zabít. Proto se neustále stěhují do Sirénamíst, kde mohou být samy a samozřejmě nejblíž Oceánu, kdyby je náhodou potřeboval. Siréna Kahlen má odsloužených 80 let, když v tom jí vstoupí do života někdo, kdo jí od základu změní život.

Názor na obálku

O tom snad ani nemusím psát, obálka je nádherná! A i to je slabé slovo. Po této knize prostě sáhnete už jen skrz tu obálku.

Názor na děj

Děj byl stejně krásný jako samotná obálka. Siréna se stala jednou z nejoblíbenějších knih, jaké jsem zatím četla. Kniha byla opravdu čtivá, jemná, oddechová a zkrátka krásně se mi četla. Dokonce jsem si u ní i pobrečela. Do hlavní hrdinky jsem se vžila hned po několika prvních stránkách. Brala jsem v potaz, že autorka knihu napsala v mládí a také jsem tak i ke knize přistupovala, ale to jsem dělat ani nemusela. Kniha prostě nezklamala. 🙂

Siréna

Zajímavost

Tuhle knihu napsala autorka jako svoji vůbec první knížku. Na první pokus se tahle kniha nedostala až k vydání. A jediným důvodem, proč se vydala jsme byli my, čtenáři, kteří jsme projevili zájem o všechno, co tahle úžasná autorka napsala. Takže je tahle knížka její prvotinou a ta, dostala druhou šanci.

Citáty z knihy

  • Být naživu ještě neznamená skutečně žít.”
  • Na lásku vždycky zbude místo. I kdyby bylo maličké jako škvírka ve dveřích.”

Hodnocení:hodnoceni

Četli jste knihu vy? Udělala na vás stejný dojem jako na mě? Nebo jste ji brali hůř?

Knihu zařadím do letošní výzvy, tu naleznete ZDE.

Předchozí článekTentokrát to bude jinak
Další článekZa zavřenými dveřmi aneb můj první thriller
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..