Autor: John Green, Maureen Johnsonová, Lauren MyracleováVýsledek obrázku pro sněží sněží kniha

Překlad: Veronika Volhejnová

Nakladatelství: 2015, Yoli

Počet stran: 264

Anotace:

Kniha v sobě ukrýná krásné 3 sváteční romance. Každou romaci napsal jiný autor, což je opravdu skvělý námět na knihu.

Zasněžený expres 

Maureen Johnsonová napsala romanci o židovi Stuartovi a o dívce se zvláštním jménem po části ze skládanky Flobie – Jubilee. Jubilee má přítele jménem Noah, je dá se říct šťastná, když v tom její rodiče zavřou a Jubilee se musí vydat vlakem na Floridu za babičkou a dědečkem. Bohužel je velká vánice a vlak uvízl. A tak začíná cesta Jubilee napříč městem zvaným Gracetown, kde pozná Stuarta. A jak tohle vlastně dopadne?

Vánoční zázrak

John Green napsal romaci o Angie, která má přezdívku Vévoda a o klukovi jménem Tobin. Jsou už dlouho nejlepšími přáteli ještě s klukem, kterému říkají JP. Jejich cesta začíná, když jim jejich kamarád zavolá z Waffle House, aby přijeli. A kvůli čemu vlastně? Jelikož se tato romance odehrává též v Gracetownu, tak v též uvízlém vlaku byly i roztleskávačky a namířily si to rovnou do Waffle House. Jak tato romance asi dopadne?

Archanděl prasátek

Výsledek obrázku pro mini prasátko v hrníčku

Lauren Myracleová napsala romanci o klukovi jménem Jeb a o dívce Addie. Jeb a Addie byli pár, bohužel po zvláštním “rozchodu”, který zavinila Addie bylo vše v troskách. Dorrie a Tagan, dvě nejlepší kamarádky Addie se jí snažili utěšit. Místo toho jí spíš ještě víc potopili, protože jí Dorrie vyčetla, že je Addie moc zahleděná do sebe. Tegan, která miluje prásátka si jedno adoptovala a Addie jí ho měla vyzvednout. Naneštěstí na to zapomněla a do toho si myslela, že se na ní Jeb vykašlal, když měli sraz a vše se začalo kazit. Jak asi tohle dopadlo? Měla nakonec Tegan své mini-prasátko? Byli nakonec Adiie a Jeb spolu?

Názor na obálku:

Líbí se mi nápad s vločkami a autory uvnitř, ale zároveň obálka není nějak extra zajímavá.

 

Názor na děj:

Zasněžený expres Výsledek obrázku pro starbucks

První příběh se mi celkem líbil, ale i tak to nebylo to, co jsem přímo čekala. Příběh dopadl krásně, ale i tak si myslím, že autorka mohla být o něco málo lepší. Jubilee byla nevyspělá a zvláštní dívka. Je to taková klidná čtivá romance, kdy vás nic moc nepřekvapí.

 

Vánoční zázrak

Upřímně tento příběh mě neskutečně zklamal. Od Johna Greena jsem zvyklá na trochu víc a na tento příběh jsem se také těšila nejvíc. Možná kdybych neměla takové očekávání, tak by se mi příběh líbil. Je to pouze o tom, jak se skupinka o třech lidech snaží dostat do Waffle House. A to je vše. Sem tam nějaká ta “akce”, ale za mě teda nic moc…

Archanděl prasátek

Výsledek obrázku pro waffle house

Po dvou předchozích romancích jsem měla chuť knihu nedočítat… Naštěstí jsem to neudělala. Tento příběh se mi líbil nejvíc. Zaujal mě. Hrdinka Addie byla trochu sobecká, ale uvědomila si své chyby a pomáhá své kamarádce. Napsala bych vám i víc, ale bohužel nemůžu vám dávat spoilery !! 🙂

Celkově na knize se mi líbilo to, jak byly všechny tři příběhy krásně propletené. To na mě udělalo opravdu dojem. Styl psaní se mi líbil jak u koho… nejvíce jak už jsem psala u posledního příběhu.

Citáty z knihy:

  • “Nikdy není po Vánocích, když to člověk nechce. Vánoce jsou rozpoložení mysli.” – Mayzie – Archanděl prasátek

 

  • “Je to vždycky katastrofa, když v lidských vztazích někdo začne otesávat zeď oddělující přátelství a chození. Strhnout tuhle zeď může mít zábavný prostředek (…). A někdy ten šťastný prostředek vypadá tak skvěle, že sám sebe dokážeš přesvědčit, že to není prostředek, ale že to bude trvat věčně. Jenže ten prostředek nikdy není konec.“ – Tobin – Vánoční zázrak

 

Shrnutí:

Obyčejná obálka, která ukrývá klidné příběhy a konečné rozuzlení.

 

 

5.8

Obálka

4.0/10

Zasněžený expres

6.0/10

Vánoční zázrak

4.0/10

Archanděl prasátek

9.0/10
Předchozí článekÚnor 2018
Další článekNové přírůstky!
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..