Autor: Stase Michaels

Překlad: Veronika Volhejnová

Vydáno: 2017, Pragma

Počet stran: 136

 

Anotace:

Úvod do výkladu snů. Když se nám něco zdálo, obvykle se zajímáme hlavně o to, jaký to pro nás může mít význam. Jen málokdo si položí otázku, co vlastně sen je. Mystikové považují sny za „zprávy duše“ a podle Freuda jde o „pozůstatky dne“, tedy toho, co zbylo z denních starostí. Psycholožka Stase Michaelsová se dlouhá léta zabývá analýzou snů a ví, že sny jsou především spolehlivým zdrojem poznání sebe sama. Dokáže vysvětlit takzvané noční můry nebo třeba sny o přátelích či rodině. Zná také techniky, jak můžeme se sny pracovat, a to je obzvlášť lákavé – nezapomínejme, že mnohé sny si lze splnit!

 

Názor na obálku:

Obálka je přímo nádherná! Okamžitě přilákala moji pozornost. Myslím, že se rozhodně povedla.

 

Názor na děj:

Kniha je nádherně napsaná. Jediné co bych jí asi vytkla je, že anotace říká o knize, že je to úvod do výkladu snů. Přitom když jsem knihu četla, tak mi chvílemi přišlo, že je kniha mířená spíš pro někoho, kdo už se o toto téma alespoň trochu zajímal. V knize byly někdy výrazy, kterým jsem nerozuměla.  Jinak byla kniha skvělá. Krásně rozdělené kapitoly, které se zabývají jednotlivými body, tím pádem ve vysvětlování nemáte zmatek. Vysvětlí vám, co je to sen, motivuje vás k psaní snáře (deník snů), dá vám nějaké typy ke snům a snění, a také vám vysvětlí, že noční můry nám nechtějí nějak ublížit, ale naopak se nám snaží pomoci. Kniha je bod po bodu vysvětlená, takže vše pochopíte ( až na některé ty odborné výrazy). Líbilo se mi, že byly v knize uvedené v každé kapitole příběhy z osobního života lidí, kterým výklad snů pomohl.

 

Shrnutí:

Krásná kniha s přitažlivou obálkou pro lidi, kteří mají zájem se něco nového přiučit a rozvíjet se.

 

7.5

Obálka

7.9/10

Děj

7.0/10
Předchozí článekNemusíš nic říkat
Další článekLeden 2018
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..