Kniha, která mi změnila pohled na fantasy knihy?

Autor: Julie KagawaVýsledek obrázku pro talon společenstvo draků

Překlad: Dana Chodilová

Nakladatelství: 2015, Fragment

Počet stran: 338

 

Anotace:

Talon – Společenstvo draků, které nutí mláďata hned po vylíhnutí plnit různé výcviky.  Jeden z výcviků je přeřazení do lidského světa v lidské podobě, aby draky naučilo splynout, přizpůsobit se a naučit se chování lidí. V Talonu se vylíhli dvojčata, což je vzácné. Ember a její dvojče Dante, který je klidný a Talon poslouchá na slovo. Zato Ember nenávidí pravidla, nemůže se přeměnit do své vlastní podoby, nemůže létat a každý všední den musí trávit se svojí trenérkou – Děsivou dračí dámou.

Řád svatého Jiří – organizace, která vraždí draky. Garret je nejlepší voják řádu. Se svým parťákem dostanou novou misi a to je odhalit draka v lidské podobě a zneškodnit ho. Dostali informaci, že by mělo jít o ženu tedy o dračici.

Ember už se podařilo splynout s ostatními lidmi, našla si kamarády a našla si zálibu, která se alespoň trochu podobá létání – surfování. Garret se začal také přizpůsobovat a potkává Ember. Začnou spolu trávit mnoho společného času, bohužel ani jeden neví, co je ten druhý zač, i když Garret  Ember označil za cíl, pořád neví jistě, zda je ona právě dračicí.

Do toho se ve městě objeví další drak – drak uprchlík Riley, který svádí Ember za svobodou. Do toho má zajímavý příběh proč vlastně opustil Talon a Ember zjišťuje, že Talon není takový, jaký se zdá. Zůstane Ember u Talonu nebo se vydá na útěk s drakem uprchlíkem? A co Garret zjistí, zda je Ember opravdu drak a jak to otřese jejich „vztahem“? Navíc co její dvojče Dante?

Výsledek obrázku pro talon společenstvo draků
Originální obálka

Názor na obálku:

Obálka je naprosto úžasná! Líbí se mi mnohem víc než originální. Opravdu dobrý nápad. Na obálce jsou vidět šupiny červeného draka, tedy šupiny Ember v dračí podobě.

 

Hlavní postavy:

Ember –  Nespoutaná, odhodlaná, krásná, vtipná a okouzlující dívka. Někdy trochu paličatá. Její postava mi byla sympatická.

Dante – Bratr Ember je starostlivý, klidný a co mě nejvíc štvalo je, že je za každou cenu věrný Talonu.

Garret – Kluk, který nezažil svobodu, ale pouze řád. Zmatený, žárlivý, ale milý kluk.

Riley – Odvážný, svobodný a sympatický kluk. Jeho postava mi byla víc sympatická než Garret.

 

Názor na děj:

Ani nevím jak začít. Kniha mě naprosto uchvátila. Kapitoly jsou z pohledu Ember, Garreta a z pohledu Rileyho, které na sebe krásně navazují, že nemusíte nic číst dvakrát. Ze začátku jsem nevěděla, co od knihy čekat. Průběhem jsem si knihu začala zamilovávat a zároveň jsem z ní měla trochu pocit, že jde něco jako o Romeo a Julii. To jsem se ale spletla. Kniha je naprosto promyšlená a opravdu úžasná. Najdete v ní romantiku, boj, krize, přátelství, odvahu, zradu, strach a nespoutanost. Kniha je krásně napsaná a svým příběhem vás pohltí. U knihy jsem se zasmála, ale zároveň jsem z ní někdy byla i smutná. S knihou jsem nanejvýš spokojená.  Rozhodně doporučuji.

 Související obrázek

Citáty z knihy:

 

Neviděla jsem, jak se blíží ta facka. Vlastně viděla, ale nečekala jsem ji.“ – Ember

 

Shrnutí:

Zajímavá kniha se sympatickými postavami, lákavým dějem a skvělou obálkou.

9.8

Obálka

9.5/10

Děj

10.0/10
Předchozí článekZmizet
Další článekÚnor 2018
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..