Autor: L.J. SmithVýsledek obrázku pro upíří deníky probuzení

Překlad: Lucie Schürerová

Vydáno: 2009, Fragment

Počet stran: 248

 

Anotace:

Středoškolačka Elena je dívkou, po níž chlapci touží a které se dívky touží podobat. Jenže krásný a tajemný Stefan se zoufale snaží jejímu kouzlu odolat – stíhá ho temná minulost i vědomí, že jeho pomstychtivý bratr Damon je hrozbou pro každého, ke komu se Stefan přiblíží. Elena si brzy uvědomí, že se ocitla mezi dvěma bratry – a ve velkém nebezpečí.

 

Názor na obálku:

Obálka této knížky není špatná, líbí se mi. Je pravda, že by mohla být i lepší, ale zároveň se mi líbí nápad, že na každém díle bude jiná postava, která se v knize objeví.

 

Názor na děj:

Upřímně, kniha mě až tak neoslovila nebo spíš jsem od ní čekala víc. Začala jsem číst sérii „Upíří deníky“ proto, že jsem dokoukala všechny série seriálu „Upíří deníky“. Seriál byl přímo úžasný. Jak už tomu bývá, kniha nikdy není přesná jako film/seriál, což jsem čekala. Tady jsem byla ovšem přímo v šoku. Kniha nemá se seriálem společného vůbec nic snad kromě jmen a téma „upíři“. Na jednu stranu mě to zklamalo, ale na druhou stranu jsem vlastně i ráda. Protože teď nebudu vědět, co mě čeká v příštích dílech. První díl této knižní série mě moc nebavil, čekala jsem trochu víc akce. Elena byla klasická povrchní středoškolačka, která „vládla“ škole a vždy dostala to, co chtěla. Překvapilo mě i to, že v knize se objevují i nové hlavní postavy. Kniha se dobře četla, i když byla chvílemi trochu nudná. Je to taková oddechová knížka, která se dá přečíst za jeden den. V knižní sérii hodlám přesto i nadále pokračovat. Milovníkům seriálu „Upíří deníky“ knížku nedoporučuji v případě, že si myslí, že bude stejná či podobná seriálu.

Výsledek obrázku pro upíří deníky probuzení
Postavy ze seriálu “Upíří deníky”

 

Shrnutí:

Oddechová knížka s klidným dějem a fajn obálkou.

 

 

 

5.5

Obálka

6.0/10

Děj

5.0/10
Předchozí článekLeden 2018
Další článekUpíří deníky – Souboj (2.díl)
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..