Autor: L.J. SmithVýsledek obrázku pro souboj upíří deníky

Překlad: Lucie Schürerová

Vydáno: 2009, Fragment

Počet stran: 232

 

Anotace:

Elena brzy zjistí, že existuje ještě mnohem větší nebezpečí než zamilovat se do upíra – a to být předmětem touhy upírů dvou. Zatímco Stefan i nadále bojuje s instinktivní žízní po její krvi, Damon setrvává ve své snaze získat si Elenino srdce. A Elenu přitom čeká ještě mnohem těžší zkouška: aby zachránila jednoho ze svých nesmrtelných ctitelů, sama bude muset riskovat svoji smrtelnost…

 

Názor na obálku:

Obálka se mi líbí, zobrazuje Elenu, pokud jsem správně pochopila, která je na obálce nádherná.

 

Názor na děj:

Oproti prvnímu dílu „Probuzení“ se tato kniha konečně dějem trochu rozvíjí. Tento díl už mi nepřipadal nudný oproti předchozímu. Pořád to není to, co přímo očekávám, ale i s tímto dílem jsem spokojená. Kniha ukazuje zradu přátelství, neobyčejnou lásku, milostný trojúhelník mezi Elenou, Damonem a Stefanem, ale i ukázku opravdového přátelství a rodiny. Kniha je opět taková oddechová, ale už se v ní něco děje a čtenář nemá až takový pocit, že se jenom veze, ale také cítí chvílemi nenávist vůči zradě. Konec je napínavý a budete mít chuť hned sáhnout po dalším díle. Autorka věděla, kdy knihu přerušit a napínat tak čtenáře.

 

Shrnutí:

Rozvíjející kniha s krásnou obálkou hlavní postavy Eleny.

6.8

Obálka

7.0/10

Děj

6.5/10
Předchozí článekUpíří deníky – Probuzení (1.díl)
Další článekUpíří deníky – Zášť (3.díl)
Je mi sedmnáct let a vyrůstám v kraji Vysočina. Jsem ve znamení střelec, takže jsem prostořeká, svobodomyslná a ochotná riskovat… Jo a taky jsem hodně upovídaná. Studuji na Průmyslové škole v oboru technické lyceum. Knihy jsem začala číst už jako malá a hrozně mě to bavilo, proto se tomu věnuji i nadále. Většinou čtu Young Adult, ale klidně si přečtu jakoukoliv knížku krom hororů! Mezi mé nejoblíbenější autory patří JoJo Moyesová , John Green a Kiera Cass. Když zrovna nečtu, tak ráda poslouchám hudbu, koukám na filmy, nebo trávím čas s kamarády či se svým přítelem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..